ШКОЛА – БЕЗПЕЧНЕ СЕРЕДОВИЩЕ

Завжди серед пріоритетних завдань школи — створити безпечні умови для життєдіяльності учнів.

У той час, як нових випадків зараження коронавірусом стає більше вже за межами Китаю, є підтверджений випадок захворювання в Україні, а в соціальних мережах поширюється неправдива інформація про COVID-19, необхідно вивчати інформацію тільки з надійних джерел, дотримуватися рекомендацій лікарів та зберігати спокій.

Питання створення безпечних умов навчання все серйозніше звучать сьогодні під час організації освітнього процесу у закладах загальної середньої освіти.

Сьогодення акцентує увагу на безпечності умов під час проведення занять, а також вживанні конкретних заходів щодо збереження здоров`я та життя всіх учасників освітнього процесу.

В нашій школі робиться все можливе для створення безпечних умов організації освітнього процесу:

• Проводяться п’ятихвилинки здоров’я;

• Постійно контролюється стан самопочуття як учнів, так і працівників школи;

• Кожної перерви забезпечується провітрювання класних кімнат;

• Посилено контроль та повністю забезпечені умови для миття рук, вологого прибирання та дезінфекції приміщень;

• Обмежено доступ до школи осіб, які не беруть участь в освітньому процесі:

• Обмежено проведення масових заходів.

Шановні учасники освітнього процесу!

При появі симптомів грипу необхідно обов’язково звернутися до лікаря! Пам’ятайте, що здоров’я у Ваших руках! Важливо пам’ятати, що за симптомами коронавірус схожий на гостру респіраторну інфекцію – в основному це лихоманка, кашель, проблеми з диханням. Симптоми можуть проявитися через 2-14 днів після зараження, хоча зараз відомі випадки більш тривалого інкубаційноно періоду. Вірус може викликати запалення обох легенів.

Загальні рекомендації для профілактики коронавірусу:

1. Часто і ретельно мийте руки водою і милом. Центри з контролю і профілактики захворювань в США радить мити руки протягом не менше 20 секунд.

2. Якщо немає можливості помити руки з водою і милом, варто використовувати спиртовмісний антисептик для рук – розчин з вмістом спирту 60-80% або з 2% хлоргексидину. Антисептик повинен покривати всю поверхню шкіри рук, обробляти руки треба не менше 30 секунд і особливу увагу приділити нігтям (тут накопичується більше бруду). При першій же можливості помийте руки милом і водою.

3. Не торкайтеся брудними руками очей, носа або рота.

4. Уникайте тісного контакту з хворими людьми і натовпом.

Якщо з’явились симптоми гострої респіраторної інфекції, щоб запобігти зараженню інших необхідно:

• залишатися вдома, якщо захворіли;

• уникати тісного контакту з іншими людьми;

• прикривати рот і ніс серветкою під час кашлю та чхання, а після ретельно мите руки;

• регулярно провітрювати приміщення і дезінфікувати поверхні;

• будьте на зв’язку зі своїм сімейним лікарем;

• використовуйте захисну маску обов’язково, якщо захворіли і маєте респіраторні симптоми (кашель, нежить), а також перебуваючи в місцях великого скупчення людей для додаткового захисту.

Докладніше – у вкладенні